Rekrutacja do Fan Club Barça Polska ruszy już za moment! Jest to więc najlepszy moment, żeby nie tylko przypomnieć o rekrutacji, ale przede wszystkim na przekazanie informacji o Stowarzyszeniu i zaletach członkostwa.

Fan Club Barca Polska jako stowarzyszenie oraz oficjalna zarejestrowana w klubie penya działa już 16 lat! Przez ten czas udało się zrealizować wiele spraw, o których podczas zakładania FCBP nawet się nie śniło.

 

Na tą chwilę jesteśmy NAJWIĘKSZĄ penyą poza terytorium Hiszpanii! Jesteśmy też doskonale znani nie tylko w klubie (o czym świadczą słowa i gesty władz FCB), ale też wśród innych fanclubów w Europie i na świecie. Jesteśmy penyą rozpoznawalną nie tylko przez relacje z klubem, ale przede wszystkim ze względu na nasze dokonania, które wzbudzają wielkie uznanie w całej społeczności Barcelonismo na świecie.

 

W ostatnich latach udało się nam zrealizować wiele pomysłów, które zostaną z nami na lata, a były to między innymi:

  • ponad 60 wyjazdów na mecze do Barcelony i innych miast europejskich (w sezonie organizujemy średnio 7-8 wyjazdów zarówno autobusowych jak i samolotowych),
  • ponad 40 zlotów członków stowarzyszenia (w ostatnich latach są to zawsze 3-4 zloty w sezonie, w tym: dwa zloty na ligowe Gran Derbi, zlot letni oraz zlot zimowy),
  • 21 turniejów piłkarskich dla członków stowarzyszenia z medalami, pucharami, nagrodami drużynowymi i indywidualnymi. Przede wszystkim jednak z wielką zabawą, emocjami i rywalizacją. Dodatkowo nasza reprezentacja piłkarska wygrywa turnieje organizowane w Polsce i w Europie.
  • Wmurowanie w Camp Nou herbu Stowarzyszenia, które miało miejsce 21 kwietnia 2009. Mamy swoje miejsce na stadionie!
  • Stworzenie i zaprezentowanie przy współpracy z graficiarzami z Olsztyna i przedstawicielami innych polskich grup kibicowskich flagi sektorowej podczas meczu Lechia Gdańsk – FC Barcelona, która została również zaprezentowana na Camp Nou. Akcje te zostały zarejestrowane i przedstawione w postaci filmów w Telewizji Polskiej. Dostępne są także na naszym kanale YouTube wraz z filmami dotyczącymi innych wydarzeń (link do filmu).
  • Ścisła współpraca z Wydawnictwem Sine Qua Non (SQN) i pomoc w wydaniu i opracowaniu ponad 20 książek, sprzedanych w ogromnym nakładzie o tematyce związanej z klubem, jego historią i piłkarzami.
  • Współpraca ze sklepami internetowymi i innymi podmiotami gospodarczymi, na bazie której byliśmy w stanie nagrodzić naszych członków ciekawymi prezentami i gadżetami w różnorakich konkursach.
  • Zaproponowanie naszym członkom wielu gadżetów związanych z penyą oraz klubem, które spotykały się z dużym zainteresowaniem.
  • Współpraca ze szkołami językowymi w wielu miastach, na bazie której wynegocjowaliśmy zniżki dla naszych członków na kursy języka hiszpańskiego i katalońskiego.
  • Akcje charytatywne i pomoc w zbieraniu środków finansowych na szczytne cele. Współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale także z domami dziecka. Angażujemy się też w inne akcje realizowane przez nas lub naszych członków (jak chociażby wysyłanie ciężko chorych dzieci na mecze Barcelony, czy też akcja „Krwiste wyzwanie” zapoczątkowana przez jednego z nas).

 

Jak każda penya oferujemy dla naszych członków wiele atrakcji i przywilejów oferowanych przez Klub FCB. Poniżej zamieszczamy link do folderu przygotowanego przez FC Barcelonę i przetłumaczonego dla Was w celu ułatwienia zrozumienia zalet członkostwa i zalet posiadania Carnet de Penyista.

 

Najważniejsze jest jednak to, że wstępując do FCBP nie tylko pokazujesz swoje przywiązanie do barw klubowych, swoją miłość do klubu, historii i stylu gry, ale przede wszystkim wstępujesz do wielkiej społeczności! Społeczności, w której przez lata nawiązały się niezwykłe przyjaźnie czy nawet miłości!

 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym na temat naszego Stowarzyszenia.