Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań.

 

Jeżeli masz pytania, na które odpowiedzi nie znalazłeś powyżej, napisz do nas - fcbp@fcbp.pl

Fan Club Barça Polska jest pierwszą, autoryzowaną Penyą FC Barcelony (nr 1782) w kraju. Oznacza to, że jesteśmy oficjalnym fan klubem i w imieniu FC Barcelony zrzeszamy polskich fanów - cules.

Od 2016 r. każdy kto należy do Penyi i przez minimum 3 ostatnie lata opłaca składki członkowskie, może już teraz zostać socio FC Barcelony.

 

Osoba zainteresowana zostaniem socio musi wysłać na adres fcbp@fcbp.pl informację o chęci zostania SOCIO oraz swoje dane:
- imię,
- nazwisko,
- PESEL lub numer dowodu,
- nr carnet de penyista.

 

Procedura zostania socio przebiega następująco:

  • Penya aplikuje poprzez specjalny formularz do Klubu
  • Klub sprawdza zgodność danych (czy dana osoba to aktualny członek Penyi i czy należy do niej od minimum 3 lat)
  • Po pozytywnej weryfikacji FCBP otrzymuje informację zwrotną z Klubu, który następnie wystawia certyfikat imienny na daną osobę
  • Certyfikat należy odebrać w Barcelonie osobiście w Departamencie Penyi (OAP) i udać się z nim do Departamentu Socios (OAB)
  • W Departamencie Socios (OAB) należy wypełnić formularz, wykonać na miejscu zdjęcie i opłacić roczną składkę w wysokości ~180 euro

Fan Club Barça Polska przyjmuje członków tylko podczas oficjalnych rekrutacji do stowarzyszenia. Takie rekrutacje odbywają się na przełomie sezonów, tj. w okolicach maja-sierpnia każdego roku. O każdej rekrutacji możecie przeczytać w newsach pojawiających się na stronie stowarzyszenia.

Każda osoba bez względu na wiek, która kibicuje FC Barcelonie może stać się członkiem FCBP.
Osoby, które ukończyły 16 lat zostają członkami zwyczajnymi, zaś osoby poniżej 16-go roku życia stają się członkami wspierającym. 

Wraz z dołączeniem do fan klubu staniesz się członkiem największej polskiej penyi FC Barcelony, która działa już od ponad 10 lat. Dzięki temu otrzymasz zaproszenia na ogólnopolskie zjazdy, spotkania, wakacyjne zloty. Jako pierwszy dowiesz się o planowanych wyjazdach na mecz FC Barcelony i jako pierwszy będziesz mógł się na taki wyjazd zapisać. W czasie wyjazdów organizujemy także grupowe zakupy w oficjalnym sklepie FC Barcelony - La Botiga. W pierwszej połowie roku otrzymasz Carnet de Penyista - oficjalną kartę kibica wystawianą przez FC Barcelonę, która m.in. zapewni Ci 25% zniżki na zwiedzanie Museum FC Barcelona przy Camp Nou. FCBP posiada także sieć zaprzyjaźnionych szkół języka hiszpańskiego oraz katalońskiego, gdzie każdemu członkowi Penya Polónia przysługuje zniżka na kurs językowy. Preferencyjną cenę uzyskasz też na fan klubowe gadżety, takie jak t-shirty, szale, koszulki polo, bluzy i inne. Członkowie Stowarzyszenia otrzymują zniżki w przypadku wyjazdów na mecze organizowane przez FCBP, oraz mogą brać udział w licznych konkursach z nagrodami (w stylu "Barcelona za złotówkę) organizowanych przez Stowarzyszenie. Ponadto osoba, która przez 3 lata jest członkiem penyi może ubiegać się o bycie socio FC Barcelony.

Aby zostać członkiem FCBP należy wypełnić formularz rekrutacyjny oraz opłacić z góry składkę sezonową.
Więcej informacji o rekrutacji znajdziesz tutaj:
https://fcbp.pl/inne-projekty/pozostale-wydarzenia/icalrepeat.detail/2020/09/02/146/-/rekrutacja-do-fcbp-na-rok-2021