Zurich Marató de Barcelona rozgrywany jest od 1978 roku, kiedy to jeszcze nazywał się Katalońskim Maratonem (Marató de Catalunya). Zatem w 2018r. będziemy świadkami i uczestnikami jubileuszowej, 40. edycji tej imprezy.

Co roku na królewskim dystansie w marcu w Barcelonie melduje się zawsze ponad 10 000 tysięcy uczestników.

W ostatnich latach w tym biegu wśród mężczyzn i kobiet zwyciężali zawodnicy z Kenii i Etiopii. Ostatnim Europejczykiem, który minął metę jako pierwszy z czasem 2:10:53 był Hiszpan Alberto Juzdado w 2003 roku, a wśród kobiet Szwedka Josephine Ambjörnsson, która triumfowała 4 lata temu z czasem 2:45:31

Start i meta maratonu usytuowane są przy Plaça Espana, niedaleko La Font Màgica. Trasa przebiega po płaskim terenie i obfituje w piękne widoki, ponieważ wytyczona jest w ten sposób, aby pokazać najważniejsze i najbardziej atrakcyjne punkty w mieście. Już na szóstym kilometrze biegacze oraz kibice będą mogli podziwiać Camp Nou, a w dalszej części trasy między innymi Sagrada Familia, Arc de Triomph czy Port Olimpic.

Za nieco ponad dwa miesiące 11 marca tysiące osób wyruszy ulicami Barcelony, nieliczni po chwałę i zwycięstwo, część po przełamanie swoich słabości, inni bo po prostu lubią biegać, a piękne widoki miasta Gaudiego zdecydowanie temu sprzyjają.

Zurich Barcelona Maraton rozgrywany jest od 1978 roku, kiedy to jeszcze nazywał się Katalońskim Maratonem (Marató de Catalunya).

Co roku na tym dystansie w marcu w Barcelonie melduje się zawsze ponad 10 000 tysięcy uczestników. Tym razem będzie to okrągła 40. edycja.

 

Po rocznym rozbracie z Zurich Marató Barcelona w 2018 roku wracamy tam z naszą reprezentacją. Cztery osoby wyselekcjonowane wśród członków Fan Club Barça Polska na koniec polskiej zimy, kiedy w Barcelonie zwykle można już chodzić w koszulce z krótkim rękawem zmierzą się z królewskim dystansem ponad 42 km.

  Czytaj więcej