Mimo niezbyt długiej działalności FCBP, nasz Fan Club miał już okazję wielokrotnie zaznaczyć swoją obecność w mediach. Mam tutaj na myśli głównie prasę. Co ciekawe nie tylko w Polsce "o nas" pisali...

Pierwsza naprawdę istotna wzmianka o FCBP pojawiła się w majowym (2.05.2007) dodatku do Przeglądu Sportowego, poświeconym w całości FC Barcelonie. Chodzi o cykl publikacji dotyczących najlepszych klubów piłkarskich - Wielkie Kluby Europy. Informacja o istnieniu Penyi pojawiła się w pasku z najważniejszymi informacjami o klubie (zdjęcie 1 oraz 2).

W listopadzie roku 2007, "dosyć obszerna" informacja o Penyi pojawiła się w podobnym dodatku tyle, że tym razem do Gazety Wyborczej (chodzi o cykl Słynne Kluby Piłkarskie). Dziennikarze GW poświęcili tutaj FCBP nieco więcej miejsca (w dziale "kibice FCB"). Znalazła się tutaj króciutka historia Fan Clubu oraz nasze dane kontaktowe (zdjęcia 3 i 4). Warto dodać, że ta bardzo obszerna publikacja na temat Blaugrany (do dziś największa na jej temat w Polsce), sprzedała się w największym nakładzie spośród wszystkich części SKE.

Najobszerniejsza i jakże dla nas pozytywnie zaskakująca publikacja dotycząca FCBP pojawiła się 5.10.2007 roku na stronie internetowej jednego z popularniejszych dzienników sportowych w Katalonii - El MundoDeportivo. Artykuł był zapowiedzią przyjazdu 57 Polaków na mecz z Atletico Madryt, a jednocześnie krótkim opisem działalności FCBP. Poniżej zdjęcie tej publikacji, a także jej tłumaczenie na język polski.