Najobszerniejsza i jakże dla nas pozytywnie zaskakująca publikacja dotycząca FCBP pojawiła się 5.10.2007 roku na stronie internetowej jednego z popularniejszych dzienników sportowych w Katalonii - El MundoDeportivo.

 

Artykuł był zapowiedzią przyjazdu 57 Polaków na mecz z Atletico Madryt, a jednocześnie krótkim opisem działalności FCBP. Poniżej zdjęcie tej publikacji, a także jej tłumaczenie na język polski.

 

 

TŁUMACZENIE:
Grupa 57 członków Fan Clubu Barca Polska, w najbliższy weekend przybędzie do Barcelony, aby wesprzeć swoją ukochaną drużynę w meczu z Atletico Madryt. Siedzibą Penyi jest Olsztyn, chociaż duża część członków pochodzi z Warszawy. Polski Fan Club został zarejestrowany pod numerem 1782 i już od ponad roku jest jedynym takim stowarzyszeniem w Polsce. Od czasu powstania FCBP, miało ono już okazje dwukrotnie odwiedzić Camp Nou (Villareal - jesień 2006 oraz Betis - wiosna 2007). Ten wyjazd będzie jednak wyjątkowy, gdyż Penya po raz pierwszy użyje swojej nowej flagi (zdjęcie obok). Prezes Penyi - Patryk Pulikowski - przyznaje, że z biegiem czasu do stowarzyszenia zaczyna wstępować coraz więcej kibiców. Dodaje także, że ciekawą rzeczą jest to, że Katalończycy przez wiele lat byli nazywani "polacos" (Polacy)...