Zurich Marató de Barcelona rozgrywany jest od 1978 roku, kiedy to jeszcze nazywał się Katalońskim Maratonem (Marató de Catalunya). Zatem w 2018r. będziemy świadkami i uczestnikami jubileuszowej, 40. edycji tej imprezy.

Co roku na królewskim dystansie w marcu w Barcelonie melduje się zawsze ponad 10 000 tysięcy uczestników.

W ostatnich latach w tym biegu wśród mężczyzn i kobiet zwyciężali zawodnicy z Kenii i Etiopii. Ostatnim Europejczykiem, który minął metę jako pierwszy z czasem 2:10:53 był Hiszpan Alberto Juzdado w 2003 roku, a wśród kobiet Szwedka Josephine Ambjörnsson, która triumfowała 4 lata temu z czasem 2:45:31

Start i meta maratonu usytuowane są przy Plaça Espana, niedaleko La Font Màgica. Trasa przebiega po płaskim terenie i obfituje w piękne widoki, ponieważ wytyczona jest w ten sposób, aby pokazać najważniejsze i najbardziej atrakcyjne punkty w mieście. Już na szóstym kilometrze biegacze oraz kibice będą mogli podziwiać Camp Nou, a w dalszej części trasy między innymi Sagrada Familia, Arc de Triomph czy Port Olimpic.

Zurich Marató de Barcelona jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza, a szczególnie dla każdego fana stolicy Katalonii.

W przyszłym roku 10 marca tysiące biegaczy w tym reprezentanci Fan Club Barça Polska staną na starcie tego królewskiego dystansu.

Do tej pory w dwóch edycjach wzięło udział ośmiu naszych reprezentantów, wszyscy dotarli do mety i wszyscy przed startem byli amatorami. Po tym doświadczeniu część z nich postanowiła kontynuować swoją przygodę z długimi dystansami lub po prostu bardziej zaangażować się w innej formie w sport. Czytaj więcej