UWAGA!
Rejestracja jest wymagana w celu przydzielenia biletów na mecze wyjazdowe Ligi Mistrzów i LaLiga!

 

1. Wchodzisz na stronę: https://myaccount.fcbarcelona.com/

 

2. W polu poniżej wpisujesz swojego maila i klikasz w "continue":

 

3. Następnie na podanego maila otrzymasz 6-cio cyfrowy kod do wpisania w polu poniżej


UWAGA! W tym miejscu wiele osób ma problem, że nie przechodzi do następnego kroku tylko przenosi na stronę główną Klubu fcbarcelona.com.
Dzieje się tak w większości przypadków kiedy na podanego w poprzednim kroku maila masz już założone konto "Culer" na głównej stronie Barcy:


Zaloguj się na to konto a następnie kliknij w link z pkt. 1: https://myaccount.fcbarcelona.com/W ten sposób Twoim oczom powinien ukazać się ekran z 6. lub 7. punktu tej instrukcji.

Są przypadki, że nawet próba zarejestrowania się jako penyista korzystając z innego adresu e-mail niż tego, na którego masz konto "Culer" również przenosi na stronę główną Barcy. Dzieję się tak z powodu zapisanych plików cookies. Próba rejestracji w innej przeglądarce powinna przynieść powodzenie. Jeśli się nie uda to na tego drugiego maila załóż konto Culer, zaloguj się a następnie kliknij w podany powyżej link.

Nie znamy jednak wszystkich możliwych scenariuszy ponieważ nie znamy dokładnie struktury kodu strony Barcy. W zdecydowanej większości przypadków należy "pokombinować" z kontem "Culer", inną przeglądarką czy wyczyszczeniem plików cookies w przeglądarce (tutaj ostrożnie, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest stworzony do informatyki wink).

 

4. W następnym kroku podajesz swój numer telefonu


5. Na podany nr telefonu otrzymasz smsem kolejny 6-cio cyfrowy kod do wpisania

 

6. W następnym kroku podajesz swoje imię i nazwisko oraz datę urodzenia i klikasz w "continue"

 

7. Twoim oczom ukaże się plansza jak poniżej. Kliknij w przycisk "Penyista Area"

 

8. Wyskoczy komunikat, że przed dołączeniem do jakiejkolwiek penyi musisz uzupełnić swój profil- klikasz w "continue"

 

9. Następnie system zapyta się czy jesteś SOCIO. Po kliknięciu w "Yes, I'm a member" wyskoczy pole do zalogowania, wtedy Twoje dane pobiorą się automatycznie. Możesz przejść do punktu nr 17 tej instrukcji. 
Załóżmy jednak, że nie jesteś SOCIO. Klikasz w "I'm not a member" i potwierdzasz "continue"

 

10. W kolejnym kroku musisz uzupełnić swoje dane. Są to kolejno: imię i nazwisko, mail, rodzaj dokumentu tożsamości, płeć, data urodzenia, nr telefonu oraz preferowany język do kontaktu. Niektóre pola będą już uzupełnione. Po wypełnieniu klikasz w "continue".

 

11. Następnie system poprosi Cię o wgranie zdjęcia/skanu swojego dowodu osobistego. Najpierw przód.

 

12. Po kliknięciu continue w poprzednim kroku, wyskoczy podobna plansza do wgrania zdjęcia/skanu tyłu dowodu osobistego, po wgraniu klikasz w "continue"


 

13. Następnie uzupełniasz swoje dane adresowe. Pokolei: rodzaj zabudowania (ulica, osiedle itp.), nazwa ulicy, numer oraz ewentualnie piętro, kod pocztowy, miasto, województwo, kraj. Potwierdzasz klikając w "continue".

 

14. W następnym kroku zaznaczasz czy jesteś członkiem jakichś grup kibicowskich lub czy uprawiasz jakieś amatorskie sporty itp. Uzupełniasz dowolnie, najprościej kliknąć w "none" a następnie "continue".

 

15. Następnie zaznaczasz, którymi sekcjami sportowymi FC Barcelony się interesujesz i klikasz w "continue"

 

16. Dostajesz potwierdzenie ukończenia procesu rejestracji, klikasz standardowo w "continue"

 

17. W następnym kroku klikasz w "Add Penya"


18. W wyszukiwarce Penyi w polu "Credential" wpisujesz nr 1782 (numer FCBP) i klikasz w "Search"

 

19. Twoim oczom ukaże się kafelek z naszym Stowarzyszeniem, klikasz w "See info -->"

 

20. Na następnej stronie klikasz w "Join"


21. W wyskakującym okienku zaznaczasz "ptaszek" przy polityce prywatności (oczywiście po zapoznaniu :P) i klikasz w "continue"

 

22. W kolejnym oknie otrzymasz informację, że Twoja prośba o dołączenie do FCBP została wysłana do Menadżera Penyi, klikasz w "Close"


Teraz należy czekać na zatwierdzenie członkostwa przez Menadżera Penyi. Po zatwierdzeniu otrzymasz maila z potwierdzeniem.

23. Po zatwierdzeniu możesz ponownie się zalogować jak na początku tej instrukcji podając maila i 6-cio cyfrowy kod a następnie kliknąć w "Penyista area" jak w punkcie 7.
Twoim oczom ukaże się plansza poniżej (oczywiście bez napisu "Penya manager"), klikasz w strzałkę po prawej stronie.
 

24. Pokaże się więcej informacji o Penyi jak poniżej, oczywiście bez wszystkich pól. To co Ciebie interesuje to przycisk "See my Penyista card", klikasz w niego

 

25. W następnym okienku klikasz w "See Penyista card"


26. I voila! Twoim oczom ukazała się oficjalna karta penyisty z indywidualnie nadanym numerem w polu "Penyista key".
Klikając w przycisk "Print or download" jak sama nazwa wskazuje możesz wydrukować sobie swoją kartę lub ściągnąć na komputer/telefon.


Od tej pory możesz posługiwać się tą kartą podczas wizyty w Barcelonie. Na tę kartę uzyskasz zniżkę w sklepie oraz na wejście do muzeum i również na tą kartę wejdziesz za darmo na niektóre sekcje sportowe Klubu. 

Jak obiecuje Klub, system będzie rozbudowywany i z upływem czasu będzie oferował co raz więcej możliwości.
Aby być na bieżąco zapisz sobie w zakładkach stronę:
https://penyes.fcbarcelona.com/en/news 

Poniżej dwa filmiki Klubowe na temat nowego systemu, zachęcamy do obejrzenia.